ДЮСШ “Спарта” – в ногу з часом: про проведення дистанційних “кібер-тренувань”

У зв’язку із пандемією у світі коронавірусної інфекції COVID-19 відбулися значні зміни у світовому спорті, і зокрема, футболі – припинені на невизначений термін Чемпіонати усіх рівнів в європейських країнах (крім Білорусі), в тому числі й в Україні, на рік перенесли проведення EURO-2020. Звісно, що ДЮСШ “Спарта”, усвідомлюючи небезпеку швидкого поширення вірусу припинила тренування відповідно до обмежуючих карантинних заходів, що були запроваджені спочатку у Чернівецькій області (з 6 березня 2020 р.), а відтак і в Україні (з 12 березня 2020 р.). Наші тренери продовжили працювати з футболістами індивідуально – надавали рекомендації щодо тренувань в домашніх умовах та отримували у якості зворотнього зв’язку відеозвіти (зокрема це стосується вікових груп U-17 та U-15).

Ми з усією відповідальністю відносимось до нашої улюбленої роботи, саме тому ми вважали своїм обов’язком у будь-якій ситуації не опускати руки та мислити позитивно. Ми не стояли на місці, а були у постійному пошуку – пошуку нових можливостей для проведення тренувань та, особливо, для контролю за їх регулярністю та правильністю виконання тих чи інших вправ. А як відомо, хто хоче – робить, шукаючи можливості, а хто не хоче – не робить, шукаючи причини! Так от, “Спарта” – це якраз ті, перші, які хочуть, які можуть, і які будуть!

Для початку було проведено онлайн відео-конференцію керівного та тренерського складу ДЮСШ “Спарта” на чолі з президентом клубу Олегом Кердеєм та спортивним директором Григорієм Чуріловим, на якій обговорили потребу внести зміни у навчально-тренувальний процес. А вже наступного дня у тестовому режимі за допомогою відеозв’язку було проведене тренувальне заняття.

Протягом трьох останніх днів спортивний директор Григорій Чурілов та інформаційний директор Оксана Зароченцева були на постійному зв’язку із тренерами ДЮСШ “Спарта” та допомагали вирішити технічні питання щодо встановлення та користування програмним забезпеченням для ефективного його використання на тренуваннях, а також під час тестових підключень кожної групи.

Зараз продовжується робота тренерів над адаптацією учбово-тренувальних занять до відповідних умов. Направленість тренувань та формування мікроциклів з урахування віку футболістів знаходиться на постійному контролі спортивного директора, який розставляє акценти та при необхідності вносить корективи. Також йде підготовка до проведення теоретичних занять.

Тепер ми з гордістю можемо заявити, що ми використали інноваційний підхід, щоб контролювати підготовку гравців та залишатися з ними на зв’язку. ДЮСШ “Спарта” є першою в Україні, хто почав проводити кібер-тренування! Тренування проходить онлайн, а футболісти підключаються з дому. Ще один позитивний момент – це, звичайно, тім-білдінг. Хлопці збираються всі разом, спілкуються, навіть якщо лише віртуально, вони розуміють, що є частиною команди і разом з тренерами працюють над досягненням поставлених цілей. А як тільки ситуація нормалізується – вони будуть готові вийти і довести це на футбольному полі.

До речі, лише через 30 хвилин після публікації про наше перше пробне кібер-тренування, почали надходити дзвінки та повідомлення до спортивного директора і президента ДЮСШ “Спарта”, а також приватні повідомлення на наші акаунти в соцмережах, в яких тренери та керівники футбольних клубів з усіх куточків України проявляли беззаперечний інтерес та просили поділитися досвідом, проконсультувати й надати допомогу в організації таких кібер-тренувань. Звичайно, нікому із тих, хто звернувся не було відмовлено).

За посиланням можна переглянути як проходило кібер-тренування одного із лідерів європейського футболу мюнхенської “Баварії”.