Іван Папазов – Заслужений тренер України!

Тренеру “Спарти” Івану Папазову присвоєно почесне звання Заслуженого тренера України. Вітаємо Івана Васильовича із визнанням його праці на рівні держави! Бажаємо не зупинятися на досягнутому, а працювати та розвиватися далі, перспективних вихованців –  Вам та “Спарті”, з якими можна і треба виконувати поставлені задачі!

Довідка: Почесне спортивне звання “Заслужений тренер України” засноване з метою визнання особистих заслуг тренерів та інших фахівців у підготовці висококваліфікованих спортсменів України, присвоюється тренерам, іншим спортивним фахівцям, які особисто здійснюють учбово-тренувальну роботу зі спортсменами.

Іван Папазов отримав звання Заслуженого тренера України в червні 2021 року як тренер, вихованець якого (Віктор Корнієнко) став Чемпіоном світу 2019 року у складі Юнацької збірної України U-20.

Іван Васильович поділився своїми думками та спогадами про роботу в ДЮСШ “Іллічівець”, про Віктора Корнієнка.

Все відбувалося в м. Маріуполь – я працював в ДЮСШ “Іллічівець” (тепер “Маріуполь” – прим. авт.) з групою 1999 р.н. – ми стартували в Вищій лізі ДЮФЛУ, перше коло закінчили невдало і шукали футболістів для підсилення у міжсезоння. Приїхали кілька футболістів на перегляд, серед яких був і хлопець з Полтави – Віктор Корнієнко – грав під нападаючими, хороша ліва нога. Спільно з директором школи Поповим Володимиром Володимировичем прийняли рішення залишити його і придивитися як футболіст проявить себе, оскільки грав в команді Першої ліги, а тут Вища. 

Я разом із напарником, Валерієм Валентиновичем Неплюхіним, працювали з Вікторм майже 4 роки – починаючи від команди U-14 і до моменту випуску з U-17. Також в окремих питаннях допомагав директор школи Володимир Володимирович, порадами і навіть матеріально допомагав головний тренер першої команди Микола Петрович Павлов. Після чотирьох сезонів в Вищій лізі випускника ДЮСШ “Іллічівець” Віктора Корнієнка помітили селекціонери “Шахтаря”. Він потрапив до команди U-19, де працював близько двох під керівництвом Валерія Кривенцова. Звідти його запросили у Юнацьку збірну U-20 (тренер Петраков), з якою він і став Чемпіоном світу у 2019 році.

До речі, цікаво – якщо приїхав Вітя до нас в Маріуполь граючи на позиції №10, то поїхав – на позиції лівого захисника, на якій грає і сьогодні – як в “Шахтарі”, так і в збірній. Про атмосферу в “Шахтарі” Віктор відзначив, що вона дуже доброзичлива – Даріо Срна цікавиться як настрій, як ситуація в команді, з бразильцями хороші відносини, всі футболісти – одна сім’я.

Я радий, що волею випадку вдалося прикластися до виховання такого футболіста. Вважаю, що я із помічником заклали цей фундамент і Віктор теж щасливий, що у свій час потрапив в Маріуполь, де виховали його характер і перші навики футболу  в тактичному плані.

Корнієнка двічі викликали у Національну збірну, але обидва рази йому не вдалося потрапити – перший раз через травму від Сидорчука у матчі з “Динамо”, другий раз – через Covid-19. Проте вірю, що у Віктору все попереду і що рано чи пізно ми побачимо його у футболці Національної збірної. Цього йому і бажаю!