Тренер “Спарти” Андрій Мотовилець повернувся з Польщі з дитячого футбольного табору Polish soccer skills

Протягом двох тижнів тренер “Спарти” Андрій Мотовилець перебував у Польщі, в містечку Спала (Spała) неподалік Лодзя (Łódź), де працював у дитячому футбольному таборі.

Після повернення в Україну ми поспілкувалися з Андрієм Володимировичем. Він розповів, що це другий його візит до Польщі – в січні 2019 р. у Варшаві відбулася перша частина навчання – теоретично-практична, тепер у липні – друга частина – парактична.

Футбольний табір Polish soccer skills налічує 9 локацій по всій Польщі і табори по 4-8 тижнів. Тренування, що проходили в містечку Spala відбувалися на олімпійській базі підготовки спортсменів. Більшість дітей у таборі були з різних міст Польщі, проте були й футболісти з Канади, Німеччини, Бельгії, Саудівської Аравії. Всього за два тижні у таборі побувало  225 дітей різного віку. Працювали 4 вікові групи: 8-9,10-11,12-13 та 14-15 років.

Коротко про програму табору: в день заїзду – обов’язкове тестування, потім 4 дні тренувань, 6 день – контрольні ігри і повторне тестування, 7 день – показове тренування. Організатори табору видавали книгу з програмою по якій вели тренування. Зазвичай тренування складалося з двох частин – 1-а: 1 тренер працює з 3-4 дітьми індивідуально до 45хв., 2-а: об’єднувались в групи 8-12 дітей і були ігрові вправи, також до 45 хв. Тренерами були в основному польські фахівці, українці також їздять і завжди є як мінімум один тренер-куратор з Італії або Іспанії.

Щодо загальних вражень – надзвичайно задоволений умовами проживання та харчування, якістю поля, устаткуванням, високим рівнем бази, яка включала також басейн та тренажерні зали. Проте, як зазначив Андрій Володимирович – основна ціль поїздки – це нові знання, знайомства, обмін досвідом з тренерами із Іспанії, Італії, Польщі. Навчання і новий досвід сприятимуть розвитку та вдосконаленню.