“Спарта” взяла участь в 11 міжнародному турнірі пам’яті Василя Ковцуна

З 22 по 24 серпня 2018 р. в м. Жовква Львівської області проходив традиційний міжнародний дитячий футбольний турнір пам’яті Василя Ковцуна. Турнір проходив вже водинадцяте, організатори – Жовківська райдержадміністрація, Жовківська районна рада та Жовківська міська рада. «Спарта» вперше приймала участь в цьому турнірі.

В цьому році в Меморіалі взяли участь 8 команд: ДЮСШ (Жовква), ДЮСШ ФК «Геліос» (Харків), ДЮСШ ФЦ «Барса» (Суми), АМФС «Гетьман» (Замосць, Польща), СДЮШОР ФК «Карпати» (Львів), ДЮФК «Спарта» (Чернівці), ДЮФШ ФК «Ворскла» (Полтава), ДЮСШ ФК «Десна» (Чернігів).

Формат турніру: розмір поля – стандартний; покриття – трав’яне; кількість гравців – 11×11; тривалість – 2 тайми по 30 хв.; система змагань – груповий етап, стикові матчі, фінал.

Склад команди: Андрієць Владислав, Боднар Михайло, Вирнов Олександр, Гогоман Дмитро, Гура Вадим, Ілько Денис, Канжа Максиміліан, Каралаш Петро, Клюсик Станіслав, Попюк Юрій, Салагор Віктор, Скутарь Іон, Смук Віктор, Студінікін Михайло, Тодощук Максим, Урсуляк Віталій, Чоботар Микита.

На турнірі команду курували тренери Іван Папазов та Роман Зароченцев, крім того – спортивний директор “Спарти” Григорій Чурілов.

Почали “з корабля на бал” – щойно з дороги в перший ігровий день провели два матчі. Спочатку зіграли 2-2 із командою господарів, до речі, минулорічним переможцем турніру. Поступаючись двічі по ходу зустрічі, проявили характер, і зрівняли рахунок:  ДЮСШ (Жовква) – “Спарта” (Чернівці) – 2:2 (Голи: Вирнов, Урсуляк) (Відеоогляд).

Друга гра була з полтавською “Ворсклою”, майбутнім фіналістом Меморіалу Пам’яті Василя Ковцуна-2018. Перший тайм ми протидіяли полтавчанам організовано. Але по перерві, дався в знаки їх вищий рівень, в порівнянні з нами, на сьогоднішній день. Після того, як рахунок став 1-3, тренери надали можливість отримати ігровий досвід всім гравцям, використали всі заміни.  “Ворскла” (Полтава) – “Спарта” (Чернівці) – 4:1 (Гол: Клюсик).

23.08.18 ми грали з сумською “Барсою”. На початку гри пропустили швидкий гол, на 8 хвилині. Мали непогані можливості зрівняти рахунок. Але й суперник теж створював моменти біля наших воріт. “Барса” (Суми) – “Спарта” (Чернівці) – 1:0 (Відеоогляд).

Груповий етап ми закінчили з однаковими показниками з командою господарів. Регламент таку можливість не передбачав. Головний арбітр змагань вирішив тягнути жереб. Іван Папазов виявився фартовим у цій справі.

24.08.18 ми грали у матчі за 5 місце проти чернігівської “Десни”. Основний час завершився з рахунком 0-0. У такому випадку, Регламент наказував післяматчеві пенальті, в яких ми поступилися з рахунком 2-4, в підсумку посівши 6 місце з восьми команд. “Спарта” (Чернівці) – “Десна” (Чернігів) – 0:0 (пен. 2:4) (Відеоогляд).

Приємно, що захисник “Спарти” Михайло Студінікін, до речі на рік молодший за інших учасників, був відзначений організаторами та отримав індивідуальну нагороду – “Кращий захисник” 11 турніру пам’яті Василя Ковцуна.

Своїми враженнями про виступ команди на турнір з нами поділився спортивний директор ДЮФК “Спарта” Григорій Чурілов: “Цей турнір важливий, як з точки зору контролю засвоєння учбово-тренувального процесу, так і тімбілдінгу.  За минулий місяць, з початку підготовки до старту ДЮФЛУ, основний акцент було приділено: організації позіційної оборони, швидкому переходу із оборони в атаку, із атаки в оборону, пресигну, та контрпресингу.

Турнір був інформативним, і корисним для нас. Ми зіграли з трьома командами Вищої Ліги ДЮФЛУ, а також командою господарів, в складі яких, було чимало представників львівського футболу. Завдяки відео аналізу, гравці мали можливість детально перевірити важливість дотримання принципів інтелектуального футболу.

Були непогані відрізки в матчах, але їх потрібно якісно збільшувати. Працювати над покращенням культури пасу, профайлами гравців, розпізнаванням ігрових ситуацій, реакцією на події тощо. Потрібно, щоб хлопці звикали до нав’язування своєї волі супернику, намагалися грати першим номером, зберігаючи баланс. В нас є два тижні до старту сезону. Їх потрібно провести з максимальною ефективністю.”

Фотозвіт матчів та нагородження чекаємо згодом від організаторів.