Григорій Чурілов про Академію “Хоффенхайму” та матчі Ліги Чемпіонів і Юнацької Ліги УЄФА

Спортивний директор ДЮФК “Спарта” Григорій Чурілов поділився враженнями про відвідування Академії “Хоффенхайма” та матчів Юнацької Ліги УЄФА та Ліги Чемпіонів “Хоффенхайм” – “Шахтар”.

Після відвідування Бамберга – дуже гарного баварського міста, яке є своєрідним аналогом італійської Венеції, і крім річок володіє  прекрасною архітектурою та історією, наші команди поїхали додому, ми з президентом клубу залишилися, щоб відвідати Хофенхайм. Спочатку ознайомилися з його особливостями. Хоффенхайм – невеличке село з кількістю жителів 1600. При правильному підході знайшлася людина, вихідець звідти, який захотів реалізувати великий проект. Президент “Хоффенхайма” вклав в команду близько 750 мільйонів євро за роки його керівництва, був побудований сучасний 30000-ий стадіон, покращена база, яка складається з трьох частин розділених за віковим принципом. Нам вдалося відвідати їх Академію і побачити ті принципи, якими керується “Хоффенхайм”. Це не “Баварія”, яка володіє багатомільйонним бюджетом. Це клуб, який живе дуже раціонально і велику частину свого бюджету робить за рахунок продажу футболістів, вирощуючи їх та отримуючи за рік-два різницю в ціні, яка на трансферному ринку складає десятки мільйонів євро за рахунок правильної роботи та системного підходу.

Те, що ми побачили в Академії викликає повагу. Там збирають уми, використовують інновації, сучасні технології і все  систематизується – починаючи з секційного відділу, продовжуючи лабораторією, де збирається вся інформація, і тестування команд, і їх зростання, і ступінь та причини травм та багато іншого. В Академії видно орієнтир – в якому напрямку ведеться робота, з якою якістю, де були допущені помилки, причини цих помилок та робиться все, щоб в подальшому цих помилок не повторювати.

Потім ми подивилися матч U19 “Хоффенхайм” – “Шахтар” юнацької Ліги УЄФА. Було дуже пізнавально в тому контексті, що “Шахтар” є лідером нашого українського футболу. Якщо перший тайм “Шахтар” проводив контратаки і представляв певну загрозу для “Хоффенхайма”, то у другому була повна перевага німецької команди. Період приблизно з 50 до 75 хв. по суті гра повністю проходила біля штрафного майданчика “Шахтаря”. Завершився матч 1-1, але те що ми могли бачити – в індивідуальному плані гравці у “Хоффенхайма” краще розвинені, більш технічніші, розумніші, швидші, і це говорить про те, що німці всю роботу в Академії побудували на дуже високому рівні.

Далі ми відвідали матч Ліги Чемпіонів. Завдяки Дмитру Валіахметову, який працює менеджером в “Хоффенхаймі” нам випала можливість потрапити до VIP-ложі і побачене дуже вразило. Не дивлячись на те, що це досить дороге задоволення, попит залишається високим – не зважаючи на високу ціну корпорації, фірми, організації закуповують цілі столики на увесь сезон наперед.

Я хочу зауважити і знову нагадати, що Хоффенхайм – невеличкий населений пункт, в якому кількість жителів 1600 чоловік, а стадіон, що вміщує 30000 на матчах Бундесліги заповнюються на 85-88%. Це дорого вартує і говорить про те, що в Німеччині дуже висока футбольна культура, і друге, те, що вони вміють цим користуватися. Побачене справило величезне враження. Тепер потрібно зробити правильні висновки для того, щоб по можливості застосувати німецький досвід на українській землі.

На фото справа наліво: Олег Кердей – президент ДЮФК “Спарта” Чернівці , Дмитро Валіахметов – “Хоффенхайм” (Німеччина), Хорхе Раффо – директор Академії ФК “Шахтар”, Григорій Чурілов – спортивний директор ДЮФК “Спарта” Чернівці , Олександр Чурілов – ФК “Кобург” (Німеччина)